Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Nagrody i wyróżnienia

Diamentowa kopalnia

Stowarzyszenie BUKO Diamentem Regionu Kujawsko-Pomorskiego

Stowarzyszenie BUKO oraz Powiat Tucholski to dwa z piętnastu `Diamentów Regionu Kujawsko-Pomorskiego`. W dniu 25.11.2013 komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz mediów: toruńskich `Nowości` i `Expressu Bydgoskiego` ogłosiła wyniki konkursu.

Najlepsze w swoich kategoriach okazały się Powiat Tucholski (kategoria `turystyka`) za projekty Labirynty Natury oraz Borowiackie Szlaki i Stowarzyszenie BUKO (kategoria `inwestycje społeczne`) za stworzenie i rozwijanie wsi tematycznej `Górnicza Wioska` i innowacyjnej usługi audioprzewodnika po wsi tematycznej. W trakcie oceny komisja zwróciła uwagę na innowacyjność, kreatywność, potencjał rozwojowy realizowanych projektów oraz ich wpływ na rozwój turystyki i rozwój społeczności lokalnej. Cieszymy się bardzo, że nasza codzienna praca na rzecz społeczności lokalnej, realizowane projekty unijne oraz promowanie naszej `Małej Ojczyzny` w województwie i kraju zostało docenione przez komisję konkursową. W kategorii `inwestycje społeczne` rywalizowaliśmy z bardzo cennymi projektami m.in. Miasta i Gminy Toruń, Konfederacji Pracodawców LEWIATAN czy też Spółki Media Regionalne Sp. z o.o. To kolejna w tym roku cenna nagroda dla naszej organizacji. Na początku roku otrzymaliśmy nagrodę Marszałka Województwa za najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych `Rodzynki z pozarządówki`. Cieszymy się bardzo, że w naszym powiecie jasno błyszczą dwa diamenty - samorządowy (Powiat Tucholski) oraz pozarządowy (Stowarzyszenie BUKO). Gala rozdania nagród odbędzie się 5 grudnia 2013 w Dworze Artusa w Toruniu. Relację z gali rozdania nagród zamieścimy na stronie stowarzyszenia.

Gratulujemy wszystkim pozostałym `Diamentom Regionu Kujawsko-Pomorskiego`.

Wyniki konkursu wraz z oceną i opisem poszczególnych `diamentów` można zobaczyć na stronie internetowej konkursu: www.diamentyregionu.pl/wyniki

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl