Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Wieś tematyczna

Nagrody Marszałka rozdane

`Rodzynki z pozarządówki` dla BUKO i Górniczej Wioski.

20 czerwca 2013 roku w Chełmnie odbyła się uroczystość rozdania nagród marszałka województwa kujawsko-pomorskiego za najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych w województwie, które realizowane były w 2012 roku. Ideą konkursu `Rodzynki z pozarządówki` jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.

- Chcemy pomóc w tworzeniu pozytywnego wizerunku organizacji społecznych oraz podkreślić ich rolę w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W naszym regionie nie brakuje przedsięwzięć, które mogą być wzorem i inspiracją dla innych organizacji trzeciego sektora. Warto je nagradzać i promować ? mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku nagrodzono 15 organizacji. Jedna z nagród trafiła do Stowarzyszenia `BUKO` za projekt `Wieś tematyczna Górnicza Wioska w Borach Tucholskich`. Cieszymy się bardzo, że działania naszej organizacji doceniane i wyróżniane są w województwie. To już druga nagroda marszałka dla `BUKO`. Poprzednią otrzymaliśmy w roku 2010. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę marszałka odebrał prezes `BUKO` Wojciech Weyna. Cieszymy się również, że na 15 nagrodzonych organizacji aż 5 pochodzi z terenu powiatu tucholskiego. Wszystkim nagrodzonym organizacjom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl