Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Wieś tematyczna

Tu jest super!

Górnicza Wioska w przewodniku po województwie kujawsko-pomorskim!

`Tu jest super!` to przewodnik po najciekawszych miejscach dla dzieci w naszym województwie. Wieś tematyczna Górnicza Wioska znalazła się w towarzystwie takich potęg turystycznych jak Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, miasta Grudziądz, Włocławek i Toruń, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji czy Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

Publikacja wydana została pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i dystrybuowana z weekendowym (08-09.06.2013) wydaniem Expressu Bydgoskiego. Przewodnik po najciekawszych zakątkach naszego województwa prezentuje miejsca warte odwiedzenia dla rodzin z dziećmi. Wśród najatrakcyjniejszych miejsc znalazła się miejscowość Piła ze swoją wsią tematyczną `Górnicza Wioska`. O najciekawszych miejscach dla dzieci w naszym województwie opowiadają bohaterowie książeczki Jaś i Małgosia. W górniczej wsi tematycznej poszukują legendarnego skarbu górnika Wilhelma oraz korzystają z audioprzewodnika. Tylko tutaj mogą poznać historię jedynych na Pomorzu podziemnych kopalń węgla brunatnego, posłuchać dźwięków przeszłości oraz zwierząt i ptaków zakładając na uszy urządzenie audioprzewodnika.

Cieszymy się z tak dużego wyróżnienia i wspaniałej promocji walorów historycznych i przyrodniczych naszej miejscowości, gminy i powiatu. Dziękujemy za docenienie naszej codziennej pracy na rzecz rozwijania, promocji walorów turystycznych, historycznych i przyrodniczych naszej miejscowości i jej mieszkańców.

Zapraszamy do zwiedzania! Tylko u nas `Poznasz historię kopalni Montania na własne uszy`!

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl