Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Stowarzyszenie BUKO

Rodzynki dla BUKO

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla BUKO.

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że Stowarzyszenie BUKO przeszło do drugiego etapu konkursu Marszałka Województwa na najlepsze inicjatywy społeczne organizacji pozarządowych. Pragniemy poinformować, że nasze stowarzyszenie zdobyło nagrodę Marszałka. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 42 projekty organizacji pozarządowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 31 organizacji. Po dokonaniu oceny inicjatyw przez komisję konkursową, nagrody Marszałka postanowiono przyznać 15 organizacjom z województwa. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazło się aż 5 z terenu Powiatu Tucholskiego. Nagrodzone organizacje i projekty to:

`Edukacja bez kompleksów ? Mała Szkoła w Klonowie` - Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Wsi Klonowo nad Brdą ?Klon?

`Od kwiatuszka do jabłuszka` ? Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Jabłonka ?Jabłkowa Kraina?

`Ekonomicznie przyjazna wieś` ? Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Żalno

`Bory Tucholskie ? na szlaku mody` ? Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa

`Górnicza Wioska w Borach Tucholskich` ? Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą ?Buko?

Cieszymy się bardzo z przyznanej nagrody. Marszałek Województwa nagrodził naszą organizację już po raz drugi za prowadzone działania na rzecz rozwoju naszej gminy, powiatu i województwa. Podobnie jak Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa (gmina Kęsowo) mamy juz dwie rodzynki na wojewódzkim torcie. Poprzednią nagrodę otrzymaliśmy w 2009 roku. Więcej informacji na temat wyników na stronie Urzędu Marszałkowskiego (wyniki).

Gala rozdania tegorocznych nagród odbędzie się 20 czerwca 2013 roku. W najbliższą środę (12 czerwca 2013) czeka nas nagranie telewizyjne w Górniczej Wiosce. Relację z nagrań i gali wręczenia nagród zamieścimy na naszej stronie internetowej.

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl