Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Oferta wsi tematycznej

Audioprzewodnik, audio guide i audio-führer w Pile

Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych utworzyliśmy kolejną atrakcyjną ofertę turystyczną Górniczej Wioski. Mowa o przygotowywanym od kilku miesięcy audioprzewodniku.

Zakupiliśmy zestaw urządzeń audioprzewodnika, dokonaliśmy nagrań ścieżek dźwiękowych na temat przyrody Borów Tucholskich oraz podziemnego górnictwa węgla brunatnego, które czyta znany w Polsce lektor Janusz Szydłowski.

Ścieżki dźwiękowe przygotowaliśmy również w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Korzystając z audioprzewodnika można posłuchać opowieści o przeszłości, posłuchać dźwięku maszyn parowych oraz głosów zwierząt i ptaków z Górniczego Lasu w Pile. Ścieżki dźwiękowe przygotowaliśmy również w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Dzięki wsparciu ze strony Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego wydaliśmy folder reklamujący nową usługę w Borach Tucholskich. W chwili obecnej trwa konfiguracja urządzeń i przygotowania do letniego sezonu turystycznego. Już w 2013 roku odwiedzający nas turyści polscy i zagraniczni oraz mieszkańcy gminy Gostycyn i powiatu tucholskiego `Poznają historię kopalni Montania na własne uszy`.

Zadanie zrealizowaliśmy przy wsparciu UE w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl