Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Pakiet: Szkoły średnie

Polecamy zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół średnich we wsi tematycznej `Górnicza Wioska`. Przygotowane przez doświadczonych metodyków scenariusze zajęć pozwolą nauczycielom i uczniom poznać historię podziemnego górnictwa węgla brunatnego oraz przyrodę Borów Tucholskich w ciekawy i atrakcyjny sposób.
Program wizyty w Górniczej Wiosce w ramach pakietu:

1. Gry strategiczne

Gry strategiczne doskonałe dla uczniów szkół między innymi o profilu ekonomicznym, marketingu i zarządzania, turystycznym i hotelarskim:

- ` Mój hotel ` to gra strategiczna w której zadaniem uczestników jest rozwój i zarządzanie własnym biznesem. Innowacyjna metoda ucząca podstaw przedsiębiorczości, strategicznego myślenia, planowania rozwoju i pozyskiwania klientów - doskonała dla start-upów

- ` Wioski tematyczne ` to gra strategiczna ucząca zakładania i prowadzenia biznesu z wykorzystaniem lokalnych zasobów. To idealne narządzie prowadzące graczy od pomysłu na biznes do sprawnie działającego przedsiębiorstwa.

2. Spotkanie z duchem kopalni Skarbnikiem

Duch kopalni to postać opowiadająca o górnictwie i górnikach i wprowadzająca pod ziemię - w sezonie turystycznym 2017 głębokość wejścia do sztolni - korytarza wydobywczego wynosi ok. 6 metrów.

3. Ścieżka przyrodniczo-historyczna z wykorzystaniem audioprzewodnika

Dzięki urządzeniom audioprzewodnika młodzież poznaje gatunki ptaków i zwierząt występujących w Borach Tucholskich, ich zwyczaje i ciekawostki na ich temat oraz odgłosy poszczególnych gatunków.

4. Znajdź pracę w kopalni

Zespołowa gra terenowa integrująca grupę i wykorzystująca zdobyte w trakcie wizyty umiejętności praktyczne i wiedzę w zakresie matematyki, fizyki, chemii, biologii i techniki. Gra odwołuje się do historii górnictwa, górników i przyrody Borów Tucholskich. Wykorzystuje i wzmacnia umiejętności poruszania się i orientacji w terenie, rozwiązywania zagadek oraz praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy.

5. Interaktywna przygoda w Starej Maszynowni

Interaktywna makieta Górniczej Wioski w Borach Tucholskich sprzed 100 lat - wizyta w tym miejscu składa się z opowieści o historii górnictwa, rodzajach kopalin, sposobach docierania do węgla. Makieta posiada dużą ilość ruchomych elementów, dotykowe panele tematyczne i wzbogacona jest o efekty dźwiękowe i świetlne.

Czas pobytu: 4-5 godz.

Cena pakietu:

Grupy:

do 25 osób - 35 zł/osoba

do 35 osób - 30 zł/osoba

powyżej 35 osób - 25 zł/osoba

Opiekunowie młodzieży (1 opiekun na 10 osób), pilot oraz kierowca - pobyt bezpłatny.

Na miejscu: parking dla autobusów, bezpieczny, ogrodzony teren, toaleta dla osób niepełnosprawnych, sklepik z pamiątkami, kawiarenka.

W trakcie wizyty dodatkowo polecamy:

1. Obiad jednodaniowy (kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka, napój) - 10 zł

2. Obiad dwudaniowy (obiad jednodaniowy + zupa pomidorowa) - 15 zł

3. Zorganizowanie ogniska (kiełbaska, bułka, napój, ketchup, musztarda, tacka, sztućce) - 10 zł/osoba

Zgłoszenia: tel. 664 77 88 10 oraz email: buko@las.pl© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl