Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Wieś tematyczna

Dziennikarze z Włoch w Górniczej Wiosce

Valerio Barbieri i Beatrice Caldovino przygotowują reportaż na zlecenie Latidueslife.

Zadaniem Valerio Barbieri i Beatrice Caldovino jest przygotowanie reportażu o ciekawej, ale mało znanej trasie rowerowej w Polsce, na zlecenie redakcji Latidueslife.

W trakcie swojej wizyty odwiedzili wioski tematyczne w Borach Tucholskich - Wioskę Ptasią w Adamkowie oraz Górniczą Wioskę w Pile.

Swoją przygodę włoska para zaczęła od Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Trasą przez most kolejki wąskotorowej pojechali nad Zalew Koronowski. Ich pobyt zbiegł się w czasie z Festiwalem Smaku w Grucznie - nie można więc było przegapić okazji do zapoznania naszych gości z regionalnymi specjałami i kulinarnymi przebojami z innych stron Polski. A potem menonickie Chrystkowo w Dolinie Dolnej Wisły oraz Bory Tucholskie z wioskami tematycznymi - ptasią i górniczą. Dalej nasze zabytkowe wizytówki: pięknie zrewitalizowany Grudziądz, Chełmno - miasto zakochanych i rozświetlony Toruń podczas `Bella Skyway Festival`.

Organizatorzy: Ente Nazionale Polacco per il Turismo & Kujawsko - Pomorska Organizacja Turystyczna

Podziękowania za współpracę dla: Bydgoskiego Centrum Informacji, Miasta Koronowo, Gminy Cekcyn, Miasta Toruń, Miasta Chełmno i Miasta Grudziądz.

źródło: http://www.k-pot.pl/

© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl